Jelikož jsou stále objevovány další a další účinky guarany, není překvapením, že své uplatnění nachází i konvenční medicíně, jako přírodní a šetrný lék, téměř bez vedlejších účinků a nepříjemných alergických reakcí.

Guarana doplněk stravy

Utlumení bolesti – snižuje bolest, působí jako analgetikum, navíc vytěsňuje kyselinu mléčnou ze svalů, uvolňuje křeče a zlepšuje prokrvení. Dá se použít jako prostředek proti prvním příznakům migrény. Navíc působí velmi pozitivně na celou řadu nepříjemných symptomů, kterými ženy trpí během menstruace.

Detoxikace organismu – Velmi často se používá k detoxikaci krve. Podporuje totiž činnost jater a tvorbu žluče, čímž pomáhá zbavovat tělo toxinů. Navíc zlepšuje krevní oběh a posiluje činnost srdce.

Krevní sraženiny – Moderní výzkum v oblasti medicíny dokázal, že guarana má podíl na redukci tvorby krevních sraženin a dokonce pomáhá rozpouštět již vzniklé krevní sraženiny v krevním oběhu. Taktéž napomáhá ředění krve.

Cholesterol – Je dokázáno, že zabraňuje ukládání cholesterolu a při dlouhodobém užívání snižuje sklony k arterioskleróze.

Astma – Astmaticky mohou po konzultaci s lékařem užívat guaranu, jako doplněk své léčby, a to i jako prevenci, když mají pocit, že by mohli dostat záchvat, uvolňuje totiž stažené svaly cest dýchacích.

Hypoglykemie –  guaranové extrakty významně zvyšují hladinu krevního cukru a mají hyperglykemický účinek a tudíž potlačují hypoglykemii.

Antidepresivum – guaranové extrakty mají prokázaný pozitivní vliv na psychiku a to i bez nežádoucích vedlejších účinku, jako běžné léky podávané proti depresivním stavům.
Guarana nevyvolává euforické stavy, pouze přirozeně rozjasňuje mysl a tlumí psychické napětí, navíc nevzniká závislost a nemá utlumující účinky ani neovlivňuje vědomí.