V současné době lze na potravinové doplňky narazit velmi často, bývají široce využívány mezi profesionálními sportovci, ale i ostatními lidmi v běžném civilním životě. Lze narazit na jistou obavu z těchto doplňků, zpochybňování jejich účinků, nicméně tyto názory pramení z nevědomosti, proto si nejprve ujasněme, co to vlastně takový doplněk je.

Guarana, potravinové doplňky

Co jsou to potravinové doplňky?

Doplňky stavy se rozumí přípravky, které se podávají v různými způsoby, můžou být ve formě sirupů, nápojů, kapek, tablet nebo kapslí, které obsahují množství vitamínů, minerálů, stopových prvků… těch látek je celá řada, jedná se prostě o látky, které lidské tělo potřebuje pro správnou funkci pohybového aparátu, trávící a nervové soustavy a pro dostatečně silnou imunitu. Dále se kromě nich přidávají do suplementů látky, které nějakým způsobem stimulují organismus a tím pomáhají k lepším fyzickým výkonů, zlepšují soustředěnost, postřeh, oddalují únavu nebo urychlují metabolismus.

Proč používat potravinové doplňky?

Strava má hlavní podíl na tom, jak vypadáme, přímo ovlivňuje náš zdravotní stav, stejně tak, jestli jsme aktivní, nebo unavení a bez energie. Kromě látek, které jsou zdrojem energie, z ní také čerpáme všechny vitamíny a minerály, které jsou velmi potřebné pro správnou činnost celého organismu.

Víc informací nepotřebuji, chci si Guaranu rovnou koupit

 

Vyvážená a pestrá strava by měla všechny potřebné vitamíny poskytovat, ovšem realita je taková, že stravovat se tak, aby tělu nic nechybělo, je docela složité. Průmyslově upravovaná strava nemusí poskytovat všechny živiny v dostatečném množství. Navíc moderní život je plný negativních vlivů, které potřebu těchto důležitých látek ještě zvyšují. Jedná se hlavně o stres, nepravidelný životní rytmus, nezdravé stravování, kouření, alkohol. I v případě zvýšené fyzické aktivity je důležité myslet na zvýšený přísun všech vitaminů a minerálů.

Užíváním vhodných potravinových doplňků zajistíte svému tělu všechno potřebné, pro zdravou činnost, podpoříte svůj imunitní systém a předejdete vzniku chronických onemocnění.

Který doplněk stravy je ten pravý?

Na toto neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý jsme jiní, máme jiné nároky, proto neexistuje žádné univerzální řešení, které by bylo stejně prospěšné pro každého. Samozřejmě je trh plný různých komplexních suplementů, které obsahují „všechno“, nicméně proč vynakládat nemalé prostředky za něco, co nemůžu ani naplno využít. Ideální je proto potravní doplněk na míru. Ideální využít doplňků výživy na míru, kdy si v podstatě namícháte svou tobolku, která bude obsahovat jen ty složky, které budete chtít, takže zaplatíte jen za to, co využijete.