Guarana našla široké využití a lze ji aplikovat mnoha různými způsoby. Zde si uvedeme ty nejznámější a nejčastěji užívané.

Guarana, přírodní povzbuzeni

Prášek z guarany – Sušená a rozemletá semena, většinou bez skořápek. Nejčastěji se z něj připravuje nápoj smícháním s horkou vodou nebo mlékem a cukrem. Tento způsob konzumace je pravděpodobně nejstarším a v oblastech původu také nejpoužívanějším. Poměrně neobvyklým, nicméně také často využívaným způsobem je šňupání, ke kterému není ale guarana úplně vhodná, pokud není ve formě extraktu, jinak lze prášek přimíchat například do jogurtu nebo džusu.

Čaj – Jedna z možností tradičního využití. Pokud si nechcete experimentovat s práškem, můžete si pořídit ovocný čaj, přímo z obsahem guarany.

Guaranový sirup – Další z mnoha způsobů zpracování této byliny. Sirup je většinou kombinován ještě s dalšími bylinnými extrakty a může se přidávat například do čaje, nebo se konzumuje samotný.

Energetické nápoje – V současné době asi nejrozšířenější metoda využití guarany. Na trhu jsou desítky, ne-li stovky druhů energetických nápojů všemožných značek od mnoha výrobců a guarana je víceméně nepostradatelnou přísadou.

Kapsle – Taktéž výrobci potravinových doplňků jsou si vědomi prospěšných účinků guarany a pro svůj šetrný nástup oproti kofeinu z jiných zdrojů bývá velmi často obsažena spolu s dalšími látkami v multivitaminových kapslích, spolu s vitamíny a minerály.

Víc informací nepotřebuji, chci si Guaranu rovnou koupit

 

Čokoláda – I tato sladká pochutina, sama o sobě stimulantem, se dočkala obohacení o guaranu.

Žvýkačky – Žvýkačky s obsahem guarany, jsou taktéž velmi oblíbené, obzvláště u studentů, řidičů a vůbec všech, kteří potřebují zůstat dlouho vzhůru a čilí.

Med – Poměrně novinkou na trhu je med s obsahem guarany, což ještě obohacuje už tak široké možnosti využití.

Energetické tyčinky – Ideální způsob, jak rychle načerpat potřebnou energii, v době zvýšené fyzické, ale i psychické námahy. Široce využívané cyklisty, ale vůbec všemi, kdo potřebují velkou dávku energie v malém balení.